Barvení textilu a hedvábí

Datum: 1.5.2016

Barvy na textil - jsou převážně určené pro malování a dekoraci textilu z přírodního vlákna ( bavlna, len apod.) nebo textilu z umělého vlákna. Barvy jsou vhodné pro malování štětcem, pro tisk a razítkování. Pokud chcete malovat tmavý podklad, doporučujeme motiv podmalovat bílou barvou nebo použít barvy krycí na tmavý textil. Před nanášením barev je třeba nové textilie vyprat. Zabrání se tím zmenšení a znehodnocení textilu a barev v důsledku pozdějšího praní.

Fixy na textil - jsou převážně určené pro malování a dekoraci textilu z přírodního nebo umělého vlákna. Snadno s nimi namalujete jak tenké kontury, tak i vybarvíte plochy. Fixy jsou vhodné na světlý textil, tmavý textil doporučujeme nejdříve podmalovat světlým odstínem barvy na textil.

Barvy na hedvábí - jsou vhodné pro malování a dekoraci všech druhů hedvábí a jemné tkaniny. Doporučujeme si hedvábí před barvením napnout do dřevěného rámu. Pro obkreslení motivu použijte kontury, které proniknou látkou a tím zabrání barvám v jejich rozpíjení. Po dokončení nechte kontury zaschnout minimálně 30 minut. Barvy se při nanášení rozpíjí, doporučujeme vybarvovat vyznačená místa od středu k okrajům a vždy s použitím malého množství barvy najednou. Stínování provedete postupným nanášením rozdílných barevných odstínů ještě před jejich zaschnutím, nebo odsátím barev vatou.

 

Facebook
Dotazník
Jak se Vám líbí náš e-shop?
Počet hlasů: 6