Kouzelná smršťovací fólie

          Veselá, kouzelná, magická...ať už nazvete tuto fólii jakkoliv, jedno je jisté - snadběji, než touto jednoduchou a přitom velice zábavnou metodou, žádné ozdoby pro radost nevyrobíme.

IMG_3638_1

          Co k tomu potřebujeme ?

          - Plastovou smršťovací fólii - buď čistou o rozměru 20 x 25 cm, nebo předkonturované sety pro děti, které koupíte např. u nás v kamenném obchodě, nebo v každých lepších výtvarných potřebách.

          - Pastelky

          - Permanentní fix černý

          - Děrovací kleště, nebo kancelářskou děrovačku

          - Nůžky

          - Obyčejnou elektrickou troubu

          S touto technikou vytvoříme rázem spoustu originálních dárečků, ozdob, jednoduchých doplňků, dekorací, přívěsků na klíče a tak dále. Vaší fantazii se nekladou v podstatě zádné meze. Pár příkladů:

IMG_3640_1

IMG_3651

IMG_3648_1

 

          Jak funguje kouzelná smršťovací fólie?

         Fólie má matnou a lesklou stranu. Zvolte předlohu(třeba nějaký obrázek) a položte na ni fólii matnou stranou dolů. Na její lesklou stranu pak obkreslete i se všemi detaily motiv nesmazatelným černým fixem. Pokud jsou na předloze černé části, vyplňte je fixem. Fólii otočte tak, abyste měli matnou stranu nahoře a lesklou dole.Vykreslete motiv barevnými pastelkami - povrch obrázku musí být dokonale vybarven, pokud jsou na obrázku bílá místa, vybarvěte je bílou pastelkou. Poté nůžkami pečlivě vystřihněte tvar. Pokud chcete hotový výrobek pověsit, vysekněte do něj děrovacími kleštěmi, nebo děrovačkou otvor.

         Poté předehřejte troubu na 150 stupňů, dejte na mřížku alobal a na ten položte Váš výrobek matnou stranou dolů. Poté v zavřené troubě pečte 1-2 minuty. Během pečení se plast kroutí do různých tvarů, pokud by se někde vzájemně dotýkal, můžete ho lehce narovnat dřevěnou špachtlí, aby nedošlo ke spojení. Po upečení se fólie sama narovná, pokud ne (někdy u větších tvarů), zatížíme ji např knihou. Po upečení bude zvolený motiv cca 2.5 krát menší, než předtím. 

         A Vaše dílo je hotovo !!!

Dobrým pomocníkem k vytváření např. originálních šperků, přívěsků, broží, ozdobných špendlíků, sponek do vlasů, náušnic atd, jsou výsekové strojky různých tvarů v kombinaci s bižuterními komponenty.

UPOZORNĚNÍ !!! Nelze použít plynovou ani mikrovlnou troubu !!!

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.