Velikonoce

        Po dlouhé zimě a Vánocích, přicházejí další oblíbené svátky, a to svátky jara - Velikonoce. Jsou to svátky veselé, barevné, prosluněné, zkrátka jsou oslavou života. Tak pojďme si tyto svátky užít nejen se zdobením vajíček, ale i s vytvořením drobných dárků a dekorací. 

        Velikonoční vajíčka lákají velkou pestrostí druhů zdobení. Pokud máme vajíčka vařená, určená ke konzumaci vybíráme zásadně barvy potravinářské, k tomuto barvení přímo určená. K dispozici po jednotlivých barvách, nebo v setech, kde jsou barvy nejen klasické, ale i například mramorové nebo metalické. Po obarvení dozdobíme obtisky nebo tzv. smršťovacími fóliemi ( košilkami ) s velikonočními motivy.

14   
1451307530-velikonoce-iii

        Pokud se rozhodneme pro zdobení vajec pro dekorace, můžeme použít polystyrénová vejce nebo plastová. Na polystyrénová používáme barvy akrylové a na dozdobení volíme např. samolepicí krajky, taftové stuhy, provázky, výsekové strojky, dekorativní pásky, glitrové a akrylové linery, 3D linery, samolepicí ozdobné papírové kontury, různé druhy kamínků, perličky, ozdobné pásky.

        Techniky, které volíme sou např. dekupáž ( ubrousková technika ) nebo mramorovací technika, která se zejména používá na plastová vajíčka. Pár kapek různých barev na hladinu vody, vejce ponoříme a máme nádherný, leskle mramorový vzhled.

az0a7356       screen-shot-2013-03-19-at-5.09.26-pm1

        Velmi oblíbená je v poslední době technika flitrování polystyrénu - vajíčka, slepička, kohoutek, věnce aj. Tato technika spočívá připichování barevných flitrů krátkými špendlíčky k polystyrénovému podkladu dokud celý povrch není pokrytý.

Flitry-005     vajcia done

        Velikonoce nejsou jen o zdobení vajec, ale i o zdobení obecně. Vytvořme si tedy i jiné dekorace, ať se náš domov, škola, obchod nebo zaměstnání krásně rozjasní. Můžeme si třeba zkrášlit jídelní koutek vlastně vyrobeným ubrusem a prostíráním. Stačí nám k tomu jednobarevná světlá látka a batikovací barvy, buď klasické nebo za studena. Velikonoční motivy na něj můžeme vytvořit přes dokonalé šablony.

56bdf63d85dc52d6be7a0100      f4335894

        Dekorace skleniček s jarními kvítky a kuřátky nejlépe namalujeme barvami na porcelán nebo speciálními popisovači. Na slavnostní stůl patří květiny - my si je vytvoříme např. z hedvábného papíru nebo krepového. Pampelišky, narcisky nebo modřence jsou jak živé.

        Nesmíme zapomenout na velikonoční věnce, ať určené na stůl nebo závěsné na dveře. K dispozici jsou polystyrénové korpusy v různých průměrech nebo slaměné. Poté je jen na Vaší fantazii čím se věnec dozdobí. V našem obchodě máte k dispozici nesčetné množství materiálu : různé druhy stuh, umělou trávu, lýka, ovčí rouno, peříčka, svíčky, pro udržení živých květin i floristickou hmotu, floristické drátky, lepidla, tavné pistole, samotvrdnoucí hmotu, z které můžeme vykrojit, vymodelovat různé tvary a dekorace na zdobení.

velikonocni_venec       _vyr_69venec-679749

        Oblíbenou činností na jaře je i pletení košíků, košíčků, ošatek nebo plétání vajec z pedigu. Pro tvoření s dětmi musíme zmínit oblíbené slupovací barvy na sklo, ze kterých lehce vytvoříme mnohé motivy na okna.

velikonocni-kvetiny-dekorace-zdobene-proutene-kosiky              8188-5636-easy-marble-sada-mramor-barev-4x15-ml-vajicka

        Děti rovněž baví vyrábět různé zápichy a závěsy z kartonu, papíru, vlnitých lepenek. Domalovat a dozdobit mohou speciálními popisovači Decorpen, které výborně přilnou teméř ke každému materiálu jako je dřevo, sklo, kámen, terakota, plast.

Zkrátka Velikonoce musí být veselé, tak se zvesela pusťme do tvoření.

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.