Velikonoce

        Po dlouhé zimě a Vánocích, přicházejí další oblíbené svátky, a to svátky jara - Velikonoce. Jsou to svátky veselé, barevné, prosluněné, zkrátka jsou oslavou života. Tak pojďme si tyto svátky užít nejen se zdobením vajíček, ale i s vytvořením drobných dárků a dekorací. 

        Velikonoční vajíčka lákají velkou pestrostí druhů zdobení. Pokud máme vajíčka vařená, určená ke konzumaci vybíráme zásadně barvy potravinářské, k tomuto barvení přímo určená. K dispozici po jednotlivých barvách, nebo v setech, kde jsou barvy nejen klasické, ale i například mramorové nebo metalické. Po obarvení dozdobíme obtisky nebo tzv. smršťovacími fóliemi ( košilkami ) s velikonočními motivy.

14   
1451307530-velikonoce-iii

        Pokud se rozhodneme pro zdobení vajec pro dekorace, můžeme použít polystyrénová vejce nebo plastová. Na polystyrénová používáme barvy akrylové a na dozdobení volíme např. samolepicí krajky, taftové stuhy, provázky, výsekové strojky, dekorativní pásky, glitrové a akrylové linery, 3D linery, samolepicí ozdobné papírové kontury, různé druhy kamínků, perličky, ozdobné pásky.

        Techniky, které volíme sou např. dekupáž ( ubrousková technika ) nebo mramorovací technika, která se zejména používá na plastová vajíčka. Pár kapek různých barev na hladinu vody, vejce ponoříme a máme nádherný, leskle mramorový vzhled.

az0a7356       screen-shot-2013-03-19-at-5.09.26-pm1

        Velmi oblíbená je v poslední době technika flitrování polystyrénu - vajíčka, slepička, kohoutek, věnce aj. Tato technika spočívá připichování barevných flitrů krátkými špendlíčky k polystyrénovému podkladu dokud celý povrch není pokrytý.

     vajcia done

        Velikonoce nejsou jen o zdobení vajec, ale i o zdobení obecně. Vytvořme si tedy i jiné dekorace, ať se náš domov, škola, obchod nebo zaměstnání krásně rozjasní. Můžeme si třeba zkrášlit jídelní koutek vlastně vyrobeným ubrusem a prostíráním. Stačí nám k tomu jednobarevná světlá látka a batikovací barvy, buď klasické nebo za studena. Velikonoční motivy na něj můžeme vytvořit přes dokonalé šablony.

56bdf63d85dc52d6be7a0100      f4335894

        Dekorace skleniček s jarními kvítky a kuřátky nejlépe namalujeme barvami na porcelán nebo speciálními popisovači. Na slavnostní stůl patří květiny - my si je vytvoříme např. z hedvábného papíru nebo krepového. Pampelišky, narcisky nebo modřence jsou jak živé.

        Nesmíme zapomenout na velikonoční věnce, ať určené na stůl nebo závěsné na dveře. K dispozici jsou polystyrénové korpusy v různých průměrech nebo slaměné. Poté je jen na Vaší fantazii čím se věnec dozdobí. V našem obchodě máte k dispozici nesčetné množství materiálu : různé druhy stuh, umělou trávu, lýka, ovčí rouno, peříčka, svíčky, pro udržení živých květin i floristickou hmotu, floristické drátky, lepidla, tavné pistole, samotvrdnoucí hmotu, z které můžeme vykrojit, vymodelovat různé tvary a dekorace na zdobení.

velikonocni_venec       _vyr_69venec-679749

        Oblíbenou činností na jaře je i pletení košíků, košíčků, ošatek nebo plétání vajec z pedigu. Pro tvoření s dětmi musíme zmínit oblíbené slupovací barvy na sklo, ze kterých lehce vytvoříme mnohé motivy na okna.

velikonocni-kvetiny-dekorace-zdobene-proutene-kosiky              8188-5636-easy-marble-sada-mramor-barev-4x15-ml-vajicka

        Děti rovněž baví vyrábět různé zápichy a závěsy z kartonu, papíru, vlnitých lepenek. Domalovat a dozdobit mohou speciálními popisovači Decorpen, které výborně přilnou téměř ke každému materiálu jako je dřevo, sklo, kámen, terakota, plast.

Zkrátka Velikonoce musí být veselé, tak se zvesela pusťme do tvoření.