Transfér - přenos fotografií

Transfér - přenos fotografií

Máte doma spoustu fotografií, které byste chtěli mít na očích častěji, než při rodinných setkáních, nebo při nostalgické náladě večer u čaje ? Nebo se naopak bojíte, , že se při každém styku se světlem vyblednou a navždy je ztratíte, nebo že se zničí a podobně? Pak je tu technika, která je určena právě pro Vás !
 
Říkáme jí transfér fotografií a touto technikou můžeme fotografii přenést jednoduchým způsobem v podstatě na jakýkoliv materiál, jako jsou kartóny, plátno, porcelán atd. Vaše chvíle strávené s Vašimi blízkými, či s milými obrázky nabudou nových rozměrů !
O co se tedy vlastně jedná ? Je to velice jednoduché !
Pro celý trik budeme potřebovat :
Transfér Image Decco
Disperzní lepidlo
Vytištěný obrázek s fotografií na kancelářském papíru
Nůžky a řezák
Jak na to ?

Fotografii si nechte vytisknout ve studiu, nebo ji okopírujte, či vytiskněte doma a podobně.
Na obrázek naneste vrstvu Transféru a nechte 40 minut zaschnout. Toto opakovaně proveďte třikrát, vždy s intervalem 40 minut. Transfér zcela zprůhlední ! Obrázek upravte dle potřeby a namočte ho na 3 minuty do vlažné vody. pozor, voda nesmí být horká !!! Položte obrázek vrstvou naneseného transféru na jakoukoliv vodorovnou plochu. Poté prstem - postupně po vrstvách - odrolte papír, až ho zcela odstraníte. Poté nechte oschnout. Vznikla nám průsvitná fólie, ve které máme přenesený obrázek, Nyní fólii nalepíme na předem zvolený podklad pomocí disperzního lepidla, vytlačíme vzduchové bubliny a necháme zaschnout.
Důležité informace !
⦁ transfér po uschnutí zcela zprůhlední a ztratí původní mléčné zabarvení
štětce i ruce snadno omyjeme vodou a mýdlem
⦁ vzniklou fotografii v transférovém médiu lze nalepit v podstatě na jakýkoliv podklad (dřevo, sklo, kov, papír, látka atd.)
⦁ konečné lepidlo zvolte podle podkladu, na který obrázek budete lepit
⦁ tímto přenosem fotografie nedochází k zrcadlovému obrácení fotografie !!!
Fotografii lze přenést i jednodušším způsobem, ale u tohoto způsobu dochází k zrcadlovému přenosu, to znamená, že pokud je na fotografii text, bude přenesený pozpátku.
Co potřebujeme? Buď opět transférové médium Image Transfér, nebo lze použít transparentní Akryl gel Pébeo, nebo Marabu.
Postup je následující : naneseme transfér, nebo gel na plochu předmětu, na který si chceme fotografii přenést. Lícem pak přitiskneme obrázek a plochu vyhladíme. Necháme 12 hodin působit. Poté vlhkou houbičkou odstranime papír a necháme zaschnout. Obrázek po zaschnutí není výrazný, proto ho přelakujeme bezbarvým lakem.
Informace na konec : Obě média na transfér fotografií jsou na vodní bázi.
Přejeme hodně radosti s přenosem fotografií !!!