Valentýnská dekorace

           Svátek svatého Valentýna nepatří k našim lidovým tradičním svátkům, ale přesto jsme ho přijali. V posledních letech je celý únor ozdobený srdíčky a valentýnskými ozdobami. Všichni zamilovaní si dávají malé dárky se symboly lásky - srdíčka, přáníčka....

           Valentýn je nejlepší příležitost, jak vytvořit originální dárek nebo výzdobu jako oslavu lásky. K nejčastějším pozornostem pro partnera je přáníčko - Valentýnka.

           Na jeho výzdobu můžeme zvolit rozličné materiály, je jen na naší fantazii co použijeme. Základem nám budou různé druhy papíru, s různými gramážemi. Na podklad volíme např. fotokarton, buď jednobarevný nebo s potiskem, s vyšší gramáží 300g/m2, strukturovaný papír Fabriano 160g/m2 a nesmíme zapomenout na krásný ruční papír. Na dozdobení volíme papír různých barev s 80g/m2, který je ideální do výsekových strojků na vysekání různých tvarů srdíček, kytiček, holubiček aj. Nezbytné jsou rovněž řezáky, skalpely a nůžky, existují buď klasické, nebo nůžky na vystřihování malých detailů, používané rovněž na decoupage a tzv. nůžky cik-cak s různými tvary na nožnicích, které tvoří rozličné okraje. Na lepení je ideální oboustranná lepicí páska nebo různé druhy lepidel tekutých nebo pevných v tyčince.

           Finální vzhled nám pomohou dotvořit dekorativní samolepicí kamínky, srdíčka, perličky, krajky, waschi pásky, glitrová lepidla, razítka a samozřejmě speciální popisovače ( gelové, dokumentní aj.)

           Abychom nezůstali jen u přáníček, lze vytvořit pro partnera i originální dárek v podobě např. porcelánového hrnečku, který dekorujeme buď barvami na porcelán nebo fixami. Pokud si netroufáme malovat sami, pomůžou nám šablony se zamilovanými motivy. I z filcu se dá vytvořit srdíčko, které můžeme filcovací jehlou a ovčím rounem vyfilcovat ozdobu, nebo jednoduše domalovat barvami na textil.

    IMG_11191     cvoiojwbcbxbxm 

 prani_k_valentynu

             Samozřejmě nepodceňujeme ani výzdobu, atmosféra a krásné prostředí je půl úspěchu. Jednoduchá srdce můžeme opět vystřihnout z tvrdého kartonu, papíru, různě nazdobit a zavěsit na lýko, stuhu nebo přilepit na špejle a vytvořit zápich do květináčů.

      valentynska-srdicka-04_139159605387_130     valentynska-srdicka-06_139159606283_857   

56a87cf993857

        Srdíčka můžeme vykrojit i ze samotvrdnoucí hmoty nebo z Fima pomocí vykrajovátek

   Lucka Černohorská - Srdce z fima     fdd0dbbb19_101659019_o2

     8dfa875fed7fa3de853d3aceff5cb2e6

  

        Závěsná srdíčka prostorová lze zakoupit z polystyrénu nebo průhledná z plastu. Na polystyrénová používáme akrylové barvy a na plastová můžeme použít slupovací barvy na sklo nebo na porcelán. Na polystyrén můžeme zvolit ozdobení ubrouskovou technikou. Ubrousků s motivy srdíček je v dnešní době velké množství.

        Velkým pomocníkem pro veškeré tvoření a lepení je tavná pistole, lze ji použít na většinu materiálu mimo polystyrénu.                                                                                                            

 

Přejeme krásný Valentýnský den!

                                                                                                                                                           597779