Olejové barvy

Olejové barvy

Olejové barvy jsou staletími prověřené, nejoblíbenější barvy profesionálních malířů i nadšených amatérů. O jejich použití, míchání, výrobě i technikách olejomalby bylo napsáno snad nejvíce publikací ve výtvarném oboru. Jsou stále fascinující i v době nástupu akrylátů a jejich obliba neklesá.

Vyrábějí se v nejrůznějších kvalitách, od studijních po mistrovské, s nejvyšším obsahem nejjemněji mletých pigmentů. Hodnotícím prvkem je světlostálost, krycí schopnost.

Samostatnou kapitolou v technice olejomalby je používání přípravků, médií a olejů, které udávají vlastnosti i konečný vzhled malby.

 

Olejové barvy jsou staré jako lidstvo samo

Jak jsme již zmiňovali, olejové barvy jsou v malířském řemesle už mnoho tisíc let. Už v kolébce civilizace se tehdejší malíři snažili o přenesení svých myšlenek na plátno za pomoci olejových barev. I díky tomu jsou olejové barvy velice oblíbené nejenom mezi veřejností, ale také u profesionálních malířů. Určitě jste si při svém vzdělávání načetli řadu postupů, jak olejové barvy míchat nebo jak správně olejomalby tvořit.

Kvalitní olejové barvy jsou stále oblíbené i v době vzrůstajícího používání akrylátových nátěrů. Ještě před samotným zakoupením olejové barvy byste si ale měli důkladně prostudovat, jak je používat a míchat. Byla by totiž velká škoda pokazit větší množství takto kvalitní barvy.

Z čeho jsou olejové barvy vyrobeny?

Olejové malby jsou vyráběny v několika různých kvalitativních úrovních. Profesionální malíři, kteří tvoří velmi hodnotná díla, mají totiž na barvu odlišné požadavky než amatéři, jež kreslí pouze pro zábavu nebo pro své blízké. Olejové barvy se liší především množstvím nejjemněji namletých pigmentů, s jejichž rostoucím množstvím roste i jemnost a krycí schopnost barvy. Samostatnou kapitolou je pak používání přípravků nebo médií, či olejů.

 

Nejprodávanější

59
42001594200
Značky
 
 

Stránka 1 z 6 - 139 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 6 - 139 položek celkem